Projekt „Moje dieťa“ v Karitas v Omsku

V jeseni  bola poskytnutá cielená pomoc  zo zbierky „Boj proti hladu“, klientkám projektu „Moje dieťa“ v Karitas v Omsku, kde slúžia 3 Dcéry Kresťanskej Lásky zo Slovenska.

Larise B.(opustenej mamičke)sa zakúpil stôl pre jej syna autistu nevyhnutný pre individuálne štúdium a teraz sa s veľkou radosťou môže Kosťa učiť doma. Larisa by nikdy naňho nenašetrila s invalidného dôchodku, z ktorého žijú.

Pre Valentinu B. - matku postihnutého dieťaťa bolo zakúpené uhlie na zimu – 3,2 tony,

Pre Tatianu K. a jej mnohodetnú rodinu priviezli 3 kubické metre dreva .

Taktiež 3 kubické  metre dreva dostala Zulfiya - slobodná matka a jej ročný syn. V ich dome je teraz v teplo a sucho, pomohli sme opraviť strechu.

Pre mnohodetnú  rodinu Alexandry K. sme pomohli zatepliť  záhradný domček, v ktorom z milosti žijú päťčlenná rodina, aby neboli na ulici. A oni sa teraz už nemusia báť silných sibírskych mrazov.

Pre každú z týchto rodín, táto pomoc bola v pravú chvíľu, bola veľkým zázrakom, bola uľahčením  obrovských problémov, ktorým tieto rodiny čelia, a sami neboli schopní ich vyriešiť.

Táto pomoc bola poskytnutá prostredníctvom darov projektu „Boj proti hladu“. Peniaze boli použité na zakúpenie stavebných materiálov, dreva a uhlia na kúrenie.

Spolupráca sestier, sociálneho pracovníka, technika údržby a hospodárenia Charity, pomohla zabezpečiť  prevedenie všetkých prác do dvoch mesiacov. A tak už mohli rodiny otestovať prvé mrazy!

Je pre nás veľkou radosťou  vidieť šťastné oči rodičov a detí, s vedomím, že Vianoce, Nový rok a -40C mrazy boli  v teple a pohodle! 

Mediálni partneri

Partner LUX televízia  Partner Rádio LUMEN  Partner Katolícke noviny  Partner Darcovská SMS ZACHEJ.sk

Sponzori

Sponzor Tlačiareň Kubík Sponzor Varínska tlačiareň