RUSKO 2021

Srdečne Vás pozdravujeme z Ruska.

V službe bezdomovcom v Omsku je to v zime vždy náročné. Spolupracujeme s protestantskými rehabilitačnými centrami, ktoré môžu vziať bezdomovcov na rehabilitáciu. Aj tak zostáva dosť ľudí na uliciach, prespávajú v pivniciach, vo vchodoch, na teplotrasách. A tam sa stáva, že ruky majú omrznuté a nohy popálené. Tak ošetrujeme aj omzliny, aj popáleniny.

 Žeňa hneď v prvých mrazoch nemal rukavice a ruky mu poriadne omrzli. Hneď na to opuchli. Išiel na pohotovosť, tam mu pľuzgiere narezali a to mu zachránilo ruky. My ich už tretí mesiac ošetrujeme a máme nádej, že amputácia nebude potrebná. Ako stál v noci pri potrubí, má taktiež popáleniny aj na nohách. Je to smutná pravda týchto dní. Pokúšame sa ho umiestniť do rehabilitačného centra, kde by sme mohli prichádzať a robiť mu preväzy. 

V Nižnom Tagile v rehabilitačnom centre, kde pomáhame s hygienou a ošetrovaním chorých bezdomovcov sa práve na Vianoce pokazil kotol. A vonku bolo - 20°C. Priviezli sme im ohrievače, ale to nestačilo. Pomocou dobrodincov sme  im prispeli na nový kotol. Sú to také malé výhry a hlavne Božia dobrota, ktorá nám dáva silu ísť ďalej.

Ďakujeme Vám za Vaše modlitby, obety a pomoc, vďaka ktorej môžeme ďalej šíriť Božie Kráľovstvo. Sme s Vami spojené v modlitbách.

sr.Kaja Hečková DKL

Mediálni partneri

Partner LUX televízia  Partner Rádio LUMEN  Partner Katolícke noviny  Partner Darcovská SMS ZACHEJ.sk

Sponzori

Sponzor Tlačiareň Kubík Sponzor Varínska tlačiareň