Svedectvá misionárov - Sr. Halina, DKL

Pochádzam z Poľska a na Haïti som 3 roky a 2 mesiace.

Nejaká vnútorná sila ma pobádala požiadať predstavených, aby som mohla ísť na misie. Vnímala som to ako Božie volanie. Boh vybral pre mňa krajinu prostredníctvom predstavených. V našej Spoločnosti si nevyberáme krajinu, kam chceme ísť.

Keď som prišla na Haiti, na vlastné oči som uvidela krajinu chudoby. Všetko, čo som o Haiti počula, sa splnilo: nízka zdravotná a hygienická úroveň, na chudobných zabúda štát a jeho predstavitelia. Je tu vysoká kriminalita a žiadna bezpečnosť. Krajina ponechaná sama na seba. Pre novú generáciu niet budúcnosti. V tejto chudobnej a vnútorne zničenej krajine - nikdy neviete, aká je pravda.

V treťom tisícročí existuje hlad. Videla som veľa tvárí hladných detí, starých ľudí a celých rodín. Najchudobnejší ľudia vždy zostávajú opustení a nikdy nežiadajú o pomoc.

Vďaka vám sa dieťa v škole môže najesť, aby sa mohlo učiť. Zachránili ste mnoho rodín v období sucha a zlej úrody, aby mohli prežiť ťažké časy. To, čo robíte, je na nezaplatenie. Zachraňujete veľa životov chudobných ľudí na Haiti.

Vy ste rukami Krista, ktorý živí zástupy hladných ľudí.

Svätý Vincent vás potrebuje.

„Boh miluje chudobných, a preto miluje tých, ktorí milujú chudobných.“

Nech vás Boh požehnáva. Pamätáme na vás v modlitbách

Spojená v modlitbe

S. Halina, DKL.

Mediálni partneri

Partner LUX televízia  Partner Rádio LUMEN  Partner Katolícke noviny  Partner Darcovská SMS ZACHEJ.sk

Sponzori

Sponzor Tlačiareň Kubík Sponzor Varínska tlačiareň