Nižný Tagil – Pomoc ľuďom chorým na tuberkulózu

V rámci tohto projektu sa v priebehu roku pomohlo okolo 160 chorým na TBC. Prednostne sme pomáhali bezdomovcom a bývalým väzňom, ale  aj rodinám s deťmi alebo vnukmi. Okrem liečenia, ktoré štát poskytuje zadarmo, dostali od nás potravinovú pomoc, keď si prišli pre lieky.  Hodnota jedného potravinového balíčka sa pohybovala od 120 do 150 rubľov. Každý týždeň sme rozdali okolo 40 balíkov. Okrem toho sme poskytli 3 krát do roka (na Veľká noc, sviatok sv. Vincenta, na Vianoce) potravinové balíky, ktorých hodnota sa pohybovala od 600 do 800 rubľov. Takých balíkov sa rozdalo 172.

Za veľmi dôležité pokladáme, že sa lepší psychický stav chorých.
Navštevujeme ich v nemocnici. Prichádzame tam jeden krát v týždni. Pre veľa bezdomovcov sa nemocnica stáva prechodným bydliskom v zime.  Pravidelne im pomáhame s vybavovaním dokumentov, invalidnosti a ubytovania v slobodárni, zakúpením zimného šatstva, ale hlavne  konzultáciami. 
V lete ich navštevujeme tam, kde žijú: v lese, v pivniciach, u priateľov. Neprestávame  ich oboznamovať z možnosťami boja so svojimi závislosťami.
Chorým na HIV+ TBC, poskytujeme morálnu podporu, modlitbu, požičiavame  knihy, zavoláme kňaza. Sprevádzame ich aj pri umieraní,  a niektorým sme pomohli pri vybavení pohrebov.

Mediálni partneri

Partner LUX televízia  Partner Rádio LUMEN  Partner Katolícke noviny  Partner Darcovská SMS ZACHEJ.sk

Sponzori

Sponzor Tlačiareň Kubík Sponzor Varínska tlačiareň