Honduras

Stavba kostola v Sangrelay BPH

Minulý rok sme sa rozhodli podporiť stavbu nového farského kostola v Sangrelaya. Starý - z 80 rokov, bol už rozožratý červotočmi a hrozilo mu zrútenie.

Je to veľký projekt, rozdelený na viaceré etapy, od projektových prác, cez demoláciu starého kostola, začatie stavby nového kostola, až po realizáciu vnútorného zariadenia kostola. S Božou pomocou projekt napreduje, aj keď nás momentálne spomalila celosvetová pandémia Koronavírusu.

 

Stavba domčekov pre chudobných

Neodmysliteľnou súčasťou našej práce je sociálna pomoc chudobným. S Božou pomocou sme postavili nový dom rodine delegáta Juana z komunity Rio Miel. Rodičia majú 8 detí a je to najchudobnejšia rodina v celej komunite. Taktiež sme pomohli s kúpou stavebného materiálu (tehly, cement, krytina) na menšie rekonštrukcie domčekov ďalších chudobných, ktorí to potrebovali.

Ak Pán nestavia dom, márne sa namáhajú tí, čo ho stavajú...

Farnosť svätého Petra a Pavla v Sangrelayi na Hondurase zažíva v týchto dňoch významné chvíle. Na Veľkonočný pondelok sme začali stavať nový farský kostol. Prvá evanjelizácia farnosti sa udiala až v roku 1829 a až o 30 rokov neskôr bol postavený prvý kostol, ktorý bol celý z prírodných materiálov – tenké kmene stromov, bambus a strecha z vetiev kokosovej palmy. Farnosť ako taká bola vytvorená až v roku 1966. Je to niečo úplne iné ako u nás, na Slovensku, kde majú farnosti stáročnú históriu. Posledný a doteraz najpevnejší a najkrajší farský kostol sa začal stavať až v roku 1986.

Stránky

Mediálni partneri

Partner LUX televízia  Partner Rádio LUMEN  Partner Katolícke noviny  Partner Darcovská SMS

Sponzori

Sponzor Tlačiareň Kubík