RUSKO 2021

Srdečne Vás pozdravujeme z Ruska. Táto zima je dosť silná a aj na Slovensku ste mali sneh!

V Rusku sneh máme od novembra až do marca, ale teploty sme mali niekoľko týždňov pod -30°C. A to je už dosť. Jedno januárové ráno bolo až -40°C.

Na konci januára spolu so sestričkami z Nižného Tagilu  a taktiež ďalšími  20 sestrami z Ruska, Moldavska a Litvy sme si vykonali on-line duchovné cvičenia. Sprevádzal nás kňaz z kňazského seminára z Petrohradu cez ZOOM. Pandémia nás naučila využívať internet pre svoje dobro a dobro druhých. Veľa ľudí sa na nás obracia s prosbou o modlitby v ťažkých situáciách. Každý večer všetkých vkladáme do spoločnej modlitby k Panne Márii.

Momentálne je situácia s pandémiou v Rusku odlišná od situácie na Slovensku. Minulý rok v lete sa zmiernili podmienky – ohraničenia, a my môžeme slúžiť chudobným ďalej. Vo všetkých projektoch však dodržujeme odstupy, menšie počty ľudí, dezinfekciu, masky - už sme si na to zvykli.

Taktiež v kostoloch sa vysluhujú sviatosti, slúžia sa sv. omše. S deťmi sme obnovili katechézy a na Vianoce sme nacvičili bábkové divadlo. Na sviatok Obetovania Pána sú u nás „Hody“, titulárny sviatok chrámu. Taktiež sme s deťmi pripravili malý program a vystúpili v chráme. Starší ľudia nemôžu prichádzať, s nimi sme spojené aspoň telefonicky. Ale sú aj smutné chvíle, kedy sme sa museli rozlúčiť s veriacimi, ktorí odišli k Pánovi. A Tak sme pri – 25 °C s vetrom robili rozlúčku vonku pred kostolom   ( pre pandemické opatrenia).

Ďakujeme Vám za Vaše modlitby, obety a pomoc, vďaka ktorej môžeme ďalej šíriť Božie Kráľovstvo. Sme s Vami spojené v modlitbách.

 s.Kaja Hečková DKL

Mediálni partneri

Partner LUX televízia  Partner Rádio LUMEN  Partner Katolícke noviny  Partner Darcovská SMS ZACHEJ.sk

Sponzori

Sponzor Tlačiareň Kubík Sponzor Varínska tlačiareň