Služba chudobným počas koronavírusu

Prežívali sme mimoriadne obdobie spôsobené koronavírusom, ktorý zastavil bežný život nielen na Slovensku, ale aj v celom svete.

Počas karantény sa pre službu bezdomovcom v Nitre prihlásili  2 sestry  Dcéry kresťanskej lásky (DKL). Videli a cítili potrebu pomôcť ľudom bez domova, ktorí nemajú kde zostať, aby sa chránili pred vírusom.

Pri zachovaní všetkých potrebných hygienických požiadaviek: rúška, rukavice, dezinfekcia, zachovaný odstup a aby sa nezhromažďovali, začali na ulicu prinášať teplú polievku v jednorazových pohároch, chlieb, niekedy s pomazánkou a čisté rúška. Niektorým bolo potrebné ošetriť rany. V nedeľu varili polievku aj pre ľudí v útulku sv. Rafaela a k nej na ulicu pridávali aj kávu a sladkosť.

Pomáhali im rôzni dobrodinci , členovia vincentskej rodiny zo Spolku sv. Vincenta, Združenia zázračnej medaily, ktorí keď sa dozvedeli o tejto službe, poslali rukavice, dezinfekčné, rúška, oblečenie, potraviny, peniaze a zaplatili poháre. Pravidelné polievky počas koronakrízy boli financované zo zbierky Boj proti hladu.

Mediálni partneri

Partner LUX televízia  Partner Rádio LUMEN  Partner Katolícke noviny  Partner Darcovská SMS ZACHEJ.sk

Sponzori

Sponzor Tlačiareň Kubík Sponzor Varínska tlačiareň