Svedectvo pre Slovensko od sestry Natálie

Som dcérou kresťanskej lásky, pochádzam zo Španielska a už 29 rokov pôsobím na Haiti. Vždy som snívala o misiách. Je to radikálnejšie a riskantnejšie povolanie. V osemdesiatych rokoch som pôsobila v službe v tábore pre utečencov z Thajska. Zaujala ma ich extrémna chudoba, a to aj u ľudí, ktorí vo svojej krajine boli dobre situovaní. 
Oslovil ma aj ich pokoj a rešpekt, ktorý voči nám prejavovali, napriek tomu, že vyznávali iné náboženstvo. Prežili veľa utrpenia a už ani neverili, že sú na svete aj milí ľudia... Táto skúsenosť ešte viac prehĺbila moju túžbu ísť na misie. Vycestovala som do Švajčiarska, kde som slúžila imigrantom…
Napokon ma poslali na Haiti, kam som prišla s veľkou radosťou. 
Hlboko sa ma dotklo stretnutie s pani, ktorá prišla do nemocnice a odpadla od hladu. Keď sa prebrala, dali sme jej pohár mlieka a chlieb a na moje veľké prekvapenie sa s tým podelila s ďalšou pani. Ja som jej povedala:“To je pre teba, nevidíš, že už ďalej nevládzeš?“. Jej odpoveď bola: “Aj ona je veľmi hladná.“
Prežila som rôzne situácie: cyklóny, zemetrasenie, choleru, atď... Udivilo ma, že napriek všetkému sa ľudia nesťažovali Bohu. 
 V dôsledku pandémie sa rozširuje hlad na Haiti ešte viac, tak ako aj v iných krajinách. 
Hovorím Vám, že budete blahoslavení, keď sa podelíte s tými, čo to najviac potrebujú. Toto je chvályhodný boj proti hladu. Nikdy sa neunavte v konaní dobra. Veľká vďaka za všetko a Pán Vás nenechá bez odmeny.

Sestra Natalia Martínez 

Mediálni partneri

Partner LUX televízia  Partner Rádio LUMEN  Partner Katolícke noviny  Partner Darcovská SMS ZACHEJ.sk

Sponzori

Sponzor Tlačiareň Kubík Sponzor Varínska tlačiareň